At Talley Manufacturing, they place their customers first, that’s why all of their products are manufactured with precision and must pass a stringent quality control process. Due to these factors the Talley Picatinny bases are some of the best on the market.
TALLEY PIC BASE FOR HOWA 1500 SA
TALLEY PIC BASE FOR HOWA 1500 SA
$50.00
27 in stock
| UPC | 876430004532 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PS0252150 |
| Action | Bolt Action |
| Length | 6.39" |
| Model | Picatinny Base |
| Mount Height | 0.377" Front/0.498" Rear |
| Mount Type | To Receiver |
| Product Type | 1 Piece Base |
| Shipping Weight | 0.2125 |
| Style | Picatinny |
At Talley Manufacturing, they place their customers first, that’s why all of their products are manufactured with precision and must pass a stringent quality control process. Due to these factors the Talley Picatinny bases are some of the best on the market.
| UPC | 876430004532 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PS0252150 |
| Action | Bolt Action |
| Length | 6.39" |
| Model | Picatinny Base |
| Mount Height | 0.377" Front/0.498" Rear |
| Mount Type | To Receiver |
| Product Type | 1 Piece Base |
| Shipping Weight | 0.2125 |
| Style | Picatinny |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.