The HIT Pro M3 with the redesigned M3 action and bolt body and 60-degree throw. Featuring a full length ARCA rail; threaded, heavy contour stainless steel barrel; toolless adjustable cheek riser and LOP; adjustable magazine catch; folding stock- bolt handle side; AR style vertical grip; Seekins quick change barrel system and integrated bag rider.
SEEKINS 0011710189-F HAVAK HIT PRO M3 65CRD 24 FDE
SEEKINS 0011710189-F HAVAK HIT PRO M3 65CRD 24 FDE
$2,349.00
Out of stock
| UPC | 811452023109 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 0011710189-F |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Package Height | 5.0 |
| Capacity | 5 + 1 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. PMAG |
| Package Width | 12.0 |
| Shipping Weight | 19.95 |
| Product Type | Rifle |
| ATF Type | RIFLE |
The HIT Pro M3 with the redesigned M3 action and bolt body and 60-degree throw. Featuring a full length ARCA rail; threaded, heavy contour stainless steel barrel; toolless adjustable cheek riser and LOP; adjustable magazine catch; folding stock- bolt handle side; AR style vertical grip; Seekins quick change barrel system and integrated bag rider.
| UPC | 811452023109 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 0011710189-F |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Package Height | 5.0 |
| Capacity | 5 + 1 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. PMAG |
| Package Width | 12.0 |
| Shipping Weight | 19.95 |
| Product Type | Rifle |
| ATF Type | RIFLE |
Reviews
There are no reviews yet.




Reviews
There are no reviews yet.