The time-proven excellence of Express XLR Extra Long Range line is for everything from pheasant and quail to rabbits and squirrels. It is simply, the best-balanced, tightest-patterning upland field loads. The load features the same premium performance decades of shooters have come to know and trust.
Remington Ammunition 20745 Express XLR 410Gauge 2.50″ 1/2oz 6Shot 25 Per Box/10 Case
Remington Ammunition 20745 Express XLR 410Gauge 2.50″ 1/2oz 6Shot 25 Per Box/10 Case
$24.00
1654 in stock
| UPC | 047700017105 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 20745 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 2.5" |
| Grains | #6 |
| Length | 2.50" |
| Model | Express Long Range |
| Product Type | Lead |
| Shipping Weight | 1.1 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.96 |
The time-proven excellence of Express XLR Extra Long Range line is for everything from pheasant and quail to rabbits and squirrels. It is simply, the best-balanced, tightest-patterning upland field loads. The load features the same premium performance decades of shooters have come to know and trust.
| UPC | 047700017105 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 20745 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 2.5" |
| Grains | #6 |
| Length | 2.50" |
| Model | Express Long Range |
| Product Type | Lead |
| Shipping Weight | 1.1 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | 1/2 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 0.96 |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.