Fierce’s vision of the Ultimate Lightweight Hunting Rifle has been the industry standard for many years. The Fierce Rage model is an improved streamlined mountain rifle that includes all the same features of the Fierce Edge. The Rage features: Fierce 3-Lug Triad action in steel, detachable speed box magazine, Bixn Andy trigger, streamlined Carbon Fiber fixed Fierce Tech C3 stock. Includes muzzlebrake.
Fierce Firearms FCRG7MMRM24TP Carbon Rage Full Size 7mm Rem Mag 3+1 24″ Black C3 Carbon Fiber Barrel, Tungsten Gray Cerakote Titanium Receiver, Phantom Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand
Fierce Firearms FCRG7MMRM24TP Carbon Rage Full Size 7mm Rem Mag 3+1 24″ Black C3 Carbon Fiber Barrel, Tungsten Gray Cerakote Titanium Receiver, Phantom Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand
$2,999.00
1 in stock
| UPC | 853418471340 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | FCRG7RM24BP |
| Rate of Twist | 1:8.5" |
| Safety | Lever Action |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Barrel Length | 24" |
| Action | Bolt Long Action |
Fierce’s vision of the Ultimate Lightweight Hunting Rifle has been the industry standard for many years. The Fierce Rage model is an improved streamlined mountain rifle that includes all the same features of the Fierce Edge. The Rage features: Fierce 3-Lug Triad action in steel, detachable speed box magazine, Bixn Andy trigger, streamlined Carbon Fiber fixed Fierce Tech C3 stock. Includes muzzlebrake.
| UPC | 853418471340 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | FCRG7RM24BP |
| Rate of Twist | 1:8.5" |
| Safety | Lever Action |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Barrel Length | 24" |
| Action | Bolt Long Action |
Reviews
There are no reviews yet.





Reviews
There are no reviews yet.