Fierce’s vision of the Ultimate Lightweight Hunting Rifle has been the industry standard for many years. The Fierce Rage model is an improved streamlined mountain rifle that includes all the same features of the #1 selling Fierce Edge PLUS MORE. The Rage features: Fierce 3-Lug Triad action in Steel, Detachable Speed Box Magazine, Muzzlebrake included, Bixn Andy trigger and Streamlined Carbon Fiber Monte Carlo stock with integral bipod rail for effortless functionality.
Fierce Firearms FCRG300WIN24TP Carbon Rage Full Size 300 Win Mag 3+1, 24″ Carbon Fiber C3 Steel Barrel, Tungsten Gray Cerakote Titanium Receiver, Phantom Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand
Fierce Firearms FCRG300WIN24TP Carbon Rage Full Size 300 Win Mag 3+1, 24″ Carbon Fiber C3 Steel Barrel, Tungsten Gray Cerakote Titanium Receiver, Phantom Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand
$2,995.00
1 in stock
| UPC | 853418436349 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | FCRG300WIN24TP |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Lever Action |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Barrel Length | 24" |
| Action | Bolt Long Action |
Fierce’s vision of the Ultimate Lightweight Hunting Rifle has been the industry standard for many years. The Fierce Rage model is an improved streamlined mountain rifle that includes all the same features of the #1 selling Fierce Edge PLUS MORE. The Rage features: Fierce 3-Lug Triad action in Steel, Detachable Speed Box Magazine, Muzzlebrake included, Bixn Andy trigger and Streamlined Carbon Fiber Monte Carlo stock with integral bipod rail for effortless functionality.
| UPC | 853418436349 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | FCRG300WIN24TP |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Lever Action |
| Capacity | 3 + 1 |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Barrel Length | 24" |
| Action | Bolt Long Action |
Reviews
There are no reviews yet.




Reviews
There are no reviews yet.