Upgrade or replace the barrel on your P226 with this original Sig Sauer part. The threaded barrel is chambered in 9mm and allows you to attach a suppressor or other muzzle device. A knurled thread cap protects the end when no device is attached. Replacement pistol barrels are specially heat-treated for toughness and durability. This MK25 model is 126mm, broached, and both chrome-lined and phosphated for extreme corrosion resistance. It is compatible with P226 pistols.
Sig Sauer BBLMK25T P226 9mm Luger 4.90″ Threaded
Sig Sauer BBLMK25T P226 9mm Luger 4.90″ Threaded
$202.00
Out of stock
| UPC | 798681473809 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BBLMK25T |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.90" |
| Model | P226 |
| Product Type | Handgun |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Style | Factory Replacement |
Upgrade or replace the barrel on your P226 with this original Sig Sauer part. The threaded barrel is chambered in 9mm and allows you to attach a suppressor or other muzzle device. A knurled thread cap protects the end when no device is attached. Replacement pistol barrels are specially heat-treated for toughness and durability. This MK25 model is 126mm, broached, and both chrome-lined and phosphated for extreme corrosion resistance. It is compatible with P226 pistols.
| UPC | 798681473809 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BBLMK25T |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.90" |
| Model | P226 |
| Product Type | Handgun |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Style | Factory Replacement |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.