Century Arms, MFG# RI4975-N, UPC: 787450850491, UOM: EA, CGR, Romanian AK, 7.62×39, 16.5″ barrel, Magpul, Bayonet lug, Cleaning Rod, 1- 30rd, CENT, CENTLG13, CENTLGALL, LG13, LGALL
CGR 7.62×39 16.5″ Blk/Magp Bay lug 30RD
CGR 7.62×39 16.5″ Blk/Magp Bay lug 30RD
$897.00
Out of stock
| UPC | 787450850491 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4975N |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Post Front/Adjustable Rear |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Action | Semi-Auto |
| Product Type | AK |
| Thread Pattern | 14×1 LH |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Barrel Finish | BLUED |
Century Arms, MFG# RI4975-N, UPC: 787450850491, UOM: EA, CGR, Romanian AK, 7.62×39, 16.5″ barrel, Magpul, Bayonet lug, Cleaning Rod, 1- 30rd, CENT, CENTLG13, CENTLGALL, LG13, LGALL
| UPC | 787450850491 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4975N |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Post Front/Adjustable Rear |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Action | Semi-Auto |
| Product Type | AK |
| Thread Pattern | 14×1 LH |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Barrel Finish | BLUED |
Reviews
There are no reviews yet.





Reviews
There are no reviews yet.