Featuring an all-time short barrel of only 2.2″ on a modified steel Stinger frame, Stubby is the easiest concealable firearm made by Bond Arms to date. Stubby only weighs 13.6oz and measures a total overall length of a mere 4.25″ with a height of 3.75″. It is also very flat at a mere 5/16″. We also removed the trigger guard and attached the slim polymer panel grips making this a true last-resort firearm.
Bond Arms BASTB Stubby 9mm 2rd Shot 2.20″ Matte Stainless Steel Frame Black Textured Polymer Grips
Bond Arms BASTB Stubby 9mm 2rd Shot 2.20″ Matte Stainless Steel Frame Black Textured Polymer Grips
$271.00
Out of stock
| UPC | 855959002410 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BASTB |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 2.20" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 2 |
| Sights | Fixed |
| Length | 6 |
| Number of Magazines | 0 |
| Sights Type | FIXED |
Featuring an all-time short barrel of only 2.2″ on a modified steel Stinger frame, Stubby is the easiest concealable firearm made by Bond Arms to date. Stubby only weighs 13.6oz and measures a total overall length of a mere 4.25″ with a height of 3.75″. It is also very flat at a mere 5/16″. We also removed the trigger guard and attached the slim polymer panel grips making this a true last-resort firearm.
| UPC | 855959002410 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | BASTB |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 2.20" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 2 |
| Sights | Fixed |
| Length | 6 |
| Number of Magazines | 0 |
| Sights Type | FIXED |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.