The P365-XMACRO Comp with the Romeo-X Compact red dot packs a full-size 17+1 round capacity into the thin, iconic profile of the P365. The P365-XMACRO is also more shootable, with an integrated compensator that reduces muzzle flip and makes follow-up shots faster and more accurate. With its slim, 1″ wide design the P365-XMACRO is more concealable. The pistol features a Romeo-X; XRAY3 day/night suppressor height sights; Macro-Compact grip module featuring standard 1913 Rail; integrally compensated slide and XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights. Includes red dot, two magazines and interchangeable small, medium and large backstraps.
SIG 365XCA9COMPRXX P365 9MM CMP 3.1 OR 17R BK
SIG 365XCA9COMPRXX P365 9MM CMP 3.1 OR 17R BK
$1,099.99
Out of stock
| UPC | 798681689422 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XCA-9-COMP-RXX |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Model | P365 |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Sights | Night Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Dot Size | 3 MOA |
| Length | 6.6'' |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 7.0 |
| Safety | No |
| Sights Type | XRAY3 Day/Night |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The P365-XMACRO Comp with the Romeo-X Compact red dot packs a full-size 17+1 round capacity into the thin, iconic profile of the P365. The P365-XMACRO is also more shootable, with an integrated compensator that reduces muzzle flip and makes follow-up shots faster and more accurate. With its slim, 1″ wide design the P365-XMACRO is more concealable. The pistol features a Romeo-X; XRAY3 day/night suppressor height sights; Macro-Compact grip module featuring standard 1913 Rail; integrally compensated slide and XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights. Includes red dot, two magazines and interchangeable small, medium and large backstraps.
| UPC | 798681689422 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XCA-9-COMP-RXX |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Model | P365 |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Sights | Night Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Dot Size | 3 MOA |
| Length | 6.6'' |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 7.0 |
| Safety | No |
| Sights Type | XRAY3 Day/Night |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.