The Sig P320XF M.O.D. in 9mm Luger is a Max Michel signature pistol of the OFF-DUTY Program. Featuring two port slide integrated expansion chamber for recoil management; Max Michael engraving on slide; flat black trigger with Springer Precision mag catch; XRay3 Day/Night sights; full length X-Series polymer grip module with integrated grip weight and magwell. Includes Hogue Heavy Grit Max Michel Edition Wraptor grip and three magazines.
SIG 320XF-9-MAXM P320 9M 3.9 OR 21R BLK
SIG 320XF-9-MAXM P320 9M 3.9 OR 21R BLK
$899.99
20 in stock
| UPC | 798681712892 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 320XF-9-MAXM |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 |
| Length | 8.3'' |
| Magazine Included | 3 x 21-Round |
| Model | P320 |
| Number of Magazines | 3 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 4.093 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Ported/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The Sig P320XF M.O.D. in 9mm Luger is a Max Michel signature pistol of the OFF-DUTY Program. Featuring two port slide integrated expansion chamber for recoil management; Max Michael engraving on slide; flat black trigger with Springer Precision mag catch; XRay3 Day/Night sights; full length X-Series polymer grip module with integrated grip weight and magwell. Includes Hogue Heavy Grit Max Michel Edition Wraptor grip and three magazines.
| UPC | 798681712892 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 320XF-9-MAXM |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 |
| Length | 8.3'' |
| Magazine Included | 3 x 21-Round |
| Model | P320 |
| Number of Magazines | 3 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 4.093 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Ported/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.