The P320 features a modular polymer XSeries grip with a reduced fastback carry cut; low-profile internal magwell; extended beavertail; Picatinny rail; high undercut trigger guard; XRay3 day/night sights offer high visibility in all lighting conditions and the rear sight plate assembly allows the direct mounting of optics. Includes Romeo-X Reflex sight and two 15rd magazines.
SIG 320XC9BXR3RXX P320X 9M CMP OR 3.6 10/15R
SIG 320XC9BXR3RXX P320X 9M CMP OR 3.6 10/15R
$941.00
7 in stock
| UPC | 798681691722 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 320XC-9-BXR3-RXX |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Length | 10.2500 |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |
| Model | P320 |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The P320 features a modular polymer XSeries grip with a reduced fastback carry cut; low-profile internal magwell; extended beavertail; Picatinny rail; high undercut trigger guard; XRay3 day/night sights offer high visibility in all lighting conditions and the rear sight plate assembly allows the direct mounting of optics. Includes Romeo-X Reflex sight and two 15rd magazines.
| UPC | 798681691722 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 320XC-9-BXR3-RXX |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Length | 10.2500 |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |
| Model | P320 |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.