The APX A1 Tactical is the cream of the crop of the APX series, it was developed in collaboration with special forces units to offer peak performance and unmatched durability. Features such as 1/2″x28 threaded barrel; blacked out suppressor height sights and red dot optic-ready. Includes three 21rd extended magazines, hard case and gun lock.
BER JAXA1F921FDE APX A1 TAC 9M STRKR 4.8 21R FDE
BER JAXA1F921FDE APX A1 TAC 9M STRKR 4.8 21R FDE
$559.00
4 in stock
| UPC | 082442989341 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JAXA1F921TACFDE |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 |
| Length | 12.0500 |
| Model | APX |
| Number of Magazines | 3 |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Trigger |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Black Suppressor Height |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
The APX A1 Tactical is the cream of the crop of the APX series, it was developed in collaboration with special forces units to offer peak performance and unmatched durability. Features such as 1/2″x28 threaded barrel; blacked out suppressor height sights and red dot optic-ready. Includes three 21rd extended magazines, hard case and gun lock.
| UPC | 082442989341 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JAXA1F921TACFDE |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 |
| Length | 12.0500 |
| Model | APX |
| Number of Magazines | 3 |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Trigger |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Black Suppressor Height |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
Reviews
There are no reviews yet.






Reviews
There are no reviews yet.